Loading...
نوروفیدبک 2020-08-25T12:34:38+03:30

نوروفیدبک

نوروفیدبک یکی از شاخه های نوروتراپی است. نوروفیدبک یک نظام آموزشی جامع برای بیماران است که باعث ایجاد تغییرات، تقویت، تعدیل و افزایش کارایی سلول های مغزی می شود. نوروفیدبک نوعی فناوری است که به بیمارانی که به روان درمانی و توان بخشی ادراک و شناخت نیاز دارند و یا کسانی که در مهارت های ذهنی دچار ضعف هستند کمک می کند نوروفیدبک در درمان افسردگی، اضطراب،اختلال استرس بعد از حادثه (PTSD)، اختلالات شخصیتی، اعتیاد و مشکلات هیجانی تاثیر بسزایی دارد.

نوروفیدبک یکی از روش های درمانی موثر در درمان کودکان مبتلا نقص توجه همراه با بیش فعالی (ADHD) و اختلالات رشدی فراگیر (PDD)، بیماری آسپرگر، اختلالان یادگیری، و اختلال وسواس – جبری (OCD) ، کنترل بیماری صرع و کسانی که سابقه موج گرفتگی و یا ضربه مغزی، است بیماران مبتلا به سر درد و یا آن دسته از افرادی که به علت افزایش سن دچار کاهش مهارت های شناختی شده اند . نوروتراپی را بهترین وسیله برای کاهش علائم اختلال و افزایش شناخت و مهارت ها یافته اند. و علاوه بر این نوروفیدبک در افزایش مهارت های مدیریت و کارایی شغلی افزایش دقت و سرعت در ورزشکاران و موفقیت آنها در مسابقات نقش بسزایی دارد.
با توجه به کاربرد های فراوانی که نوروفیدبک دارد، جای تعجب نیست که در حال حاضر نوروتراپی در تخصص های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. تخصص های مرتبط با بهداشت، درمان و آموزش و سلامت به منظور، درمان بیماران، افزایش میزان سلامتی و توانایی های مراجعین خود نوروفیدبک را بکار می برند، برای نمونه می توان از متخصصین بهداشت شغلی، متخصصین طب فیزیکی و توان بخشی، نورو لوژیست ها، متخصصین اعصاب و روان و روان درمانگر ها نام برد.